از اوباما آمریکا اوباما برج ترامپ باراک اوباما

از: اوباما آمریکا اوباما برج ترامپ باراک اوباما دونالد ترامپ ریاست جمهوری مراسم تحلیف ترامپ

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلبان باید بابت این که کشور را در اختیار جریانات بی‌هویت قرار دادند،عذرخواهی کنند / مرعشی

سخنگوی و مدیر کمیته سیاسی حزب عاملان سازندگی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: ما باید پیش از اینکه متولدین دهه 60 وارد تناوب کار شوند، کشور را تجهیز می کردیم. ما ا

اصلاح‌طلبان باید بابت این که کشور را در اختیار جریانات بی‌هویت قرار دادند،عذرخواهی کنند / مرعشی

مرعشی: اصلاح طلبان باید بابت این که کشور را در اختیار جریانات بی هویت قرار دادند،عذرخواهی کنند

عبارات مهم : ایران

سخنگوی و مدیر کمیته سیاسی حزب عاملان سازندگی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: ما باید پیش از اینکه متولدین دهه 60 وارد تناوب کار شوند، کشور را تجهیز می کردیم. ما اصلاح طلبان جهت موفق شدن نیازمند پذیرش غلط های خویش هستیم. ما باید بابت کارهایی که کردیم و کشور را در اختیار جریانات بی هویت قرار داد، عذر خواهی کنیم. ما دچار غرور و تمامیت خواهی شدیم. فقط شورای نگهبان نباید عذر خواهی کند. ما بدون رقیب نیرومند رشد نمی کنیم.

به گزارش ایسنا سیدحسین مرعشی عصر پنج شنبه در نشستی با عنوان «سال سخت؛ گفت وگویی اطراف بیم ها و امیدهای اصلاح طلبان در سال پیش رو» در دفتر حزب عاملان سازندگی خراسان رضوی اظهار کرد: امسال باید مسایل کشور از منظر اینکه کشور عزیزمان ایران در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هست، مورد توجه قرار گیرد. این مدت وقت خیلی خوبی جهت محک زدن وقت ها، برنامه ها و تشکیلات ما بوده هست. این بازبینی در قالب یک نظر ارزیابی گذشته و نگاه به آینده باید بررسی شود و متناسب با شرایط امروز اصلاحاتی را جهت نظام اداری، سیاسی، قضایی و اقتصادی کشور طراحی کنیم تا در جهت تعالی، کشور سرعت بیشتری داشته باشد.

اصلاح‌طلبان باید بابت این که کشور را در اختیار جریانات بی‌هویت قرار دادند،عذرخواهی کنند / مرعشی

وی ادامه داد: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقاتی بر اثر گسترش نظام های اطلاع رسانی در جامعه رخ داده هست. بخشی از اینترنت و اتفاقات نظام اطلاع رسانی انتقال واقعیت ها و بخشی بزرگنمایی ضعف هاست. یکی دیگر از خصوصیات اینترنت این است که حرف های منفی پژواک زیادی داشته و سخنان امیدوار کننده بازتاب کمی دارد. این امر به این علت است که رسانه های مجازی جوان بوده و جامعه نیز طالب انتقاد است و از همین منظر زیاد جریان اطلاعات در این فضا به همین سمت حرکت می کند که خروجی این فضا ایجاد ناامیدی و یاس است.

مرعشی خاطرنشان کرد: البته اشتباهات فراوانی وجود دارد ولی باید پذیرفت جامعه امروز ما تحت تاثیر مجموعه ای از مسایل که بخشی از آن مربوط به عملکرد ماست، قرار دارد. بخش دیگر نیز ناشی از آگاهی مردم است که این امری مثبت بوده و بخش دیگر نیز ناشی از این است که ضعف ها بزرگنمایی می شود که همه این ها یک نارضایتی عمومی ایجاد کرده هست. این نارضایتی مهم است و اگر قرار باشد حل نشود، حداقل ضایعه ای خواهد داشت و آن این است که مردم به دعوت در انتخابات ها جواب منفی می دهند و جریان هایی نظیر جبهه پایداری که کشور از تفکر آن ها ضربه خورده، بازمی گردند. ضایعه حداکثری نیز این است که این نارضایتی منجر به فروپاشی سیاسی در کشور می شود.

سخنگوی و مدیر کمیته سیاسی حزب عاملان سازندگی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: ما باید پیش از اینکه متولدین دهه 60 وارد تناوب کار شوند، کشور را تجهیز می کردیم. ما ا

وی با بیان اینکه همین اتفاقاتی که در مشهد شروع شد که بعضی دوستان در مشهد شروع کردند عنوان کرد: اسناد روشنی در این خصوص وجود داشت که این تجمع فراخوان شده است بود و افرادی با اهدافی آینده نگری این کار را کردند؛ منتها این افراد اینگونه فکر می کردند که مردم تنها به دکتر روحانی اعتراض خواهند کرد ولی خشم مردم بیش از این است و این اتفاق کوچک 84 شهر کشور عزیزمان ایران را دچار ناآرامی کرد. اگر این ضایعه حداکثری صورت گیرد، چه کسی خواهد توانست این جریان را جمع کند؟

سخنگو و مدیر کمیته سیاسی حزب عاملان سازندگی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: بنابراین دو مسیر پیش روی ما وجود دارد؛ یکی این است که نیاز به اصلاح در کشور نداریم که این موجب شدت یافتن نارضایتی و کند شدن اتفاقات خوب می شود. مسایل کشور عزیزمان ایران با 3 میلیون بدون کار با رشد اقتصادی 3 تا 4 درصد حل نمی شود و ما به رشد 8 درصدی نیاز داریم. باید در نظام اجماع سازی کنیم تا به رشد 8 درصدی برسیم. به عنوان نمونه امروز نظام تصمیم گرفته که ارز را ساماندهی کند ولی این امر باید در همه مسایل صورت گیرد. راه دوم همان ضد انقلاب و دولت هایی است که دوست ما نیستند. آمریکا، عربستان و اسرائیل دوستان ما نیستند.

مرعشی خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان به عنوان کسانی که ذخیره ای در این کشور داشته و براساس امکاناتی که در این کشور وجود دارد، تاکید دارند که باید یک راه مشخصی را که منجر به حل و فصل پرسشها کشور می شود و نگاه های مردم را به درون کشور متوجه می کند، دست یابیم. ما یک مسئولیت مهم ملی در یک مقطع بسیار حساس از تاریخ کشور داریم که باید آن را جدی گرفته و جهت حل پرسشها راهکارهایی در نظر گیریم.

اصلاح‌طلبان باید بابت این که کشور را در اختیار جریانات بی‌هویت قرار دادند،عذرخواهی کنند / مرعشی

سخنگو و مدیر کمیته سیاسی حزب عاملان سازندگی کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه فرهنگ اداره جمهوری اسلامی در حال حاضر مبتنی بر فرهنگ دهه 60 هست، با بیان این که جامعه و نگاه ها عوض کردن کرده هست، ابراز عقیده کرد: امروز دهه 60 نیست که همه آرزوی بزرگ خود را در امام می دیدند. امروز این حالت وجود ندارد و نمی توان مطلق در مورد افراد فکر کرد. افراد نسبی هستند و خوبی هایی دارند. ما باید براساس یک کار جمعی جهت حل مسایل همکاری کنیم. جوان امروز باید قانع شود که این مسیر درست هست؛ همانطور که در این چند سال اخیر این قشر قانع به رای دادن شد.

وی با طرح این مطلب که امروز باید به این سمت حرکتی کنیم که بین این دو مسیر یکی را گزینش کنیم؛ یک مسیر نبودن جمهوری اسلامی است و یک مسیر این است که همین شرایط فعلی را خوب بدانیم، و با بیان این که این دو مسیر جهت کشور گرفتاری هایی ایجاد می کند ، پیشنهاد کرد که بر اساس تجربیات 40 ساله باید نظام با ایجاد تغییراتی با خواسته های نسل امروز هماهنگ شود.

سخنگوی و مدیر کمیته سیاسی حزب عاملان سازندگی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: ما باید پیش از اینکه متولدین دهه 60 وارد تناوب کار شوند، کشور را تجهیز می کردیم. ما ا

سخنگو و مدیر کمیته سیاسی حزب عاملان سازندگی کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: یک مرتبه کشور در مسیر خوبی قرار گرفت. در انتخابات مجلس ششم همه کرسی ها به وسیله اصلاح طلبان فتح شد. در همان زمانی که دو سوم کرسی های مجلس را گرفتیم، چه دلیلی داشت که مسایل فرعی را به عنوان مسایل مهم مطرح کنیم و به جایی برسیم که بعضی از رده های نظام جریان اطلاح طلب را رد کنند؟ آن وقت کشور در مسیر درستی بود. آیا باید این اتفاقات رخ می داد؟ ما نه با دوستان مروت کردیم و نه با دشمن های مدارا؛ آیا باید آقای ناطق نوری را به عنوان یک رقیب اصیل قابل احترامی که پیروزی آقای خاتمی را تبریک گفت و همه وزرای آقای خاتمی که از مجلس پنجم به ریاست ایشان رای اعتماد گرفتند را متهم به مسایل متفاوت کنیم که هنوز آقای ناطق نمی تواند در صحنه سیاسی حضور پیدا کند؟

مرعشی عوان کرد: فقط طرف برابر اشتباه نمی کند؛ ما نیز اشتباه کرده ایم. آیا مساله مملکت این بود که در مجلس قانون شود که بانوان بدون اجازه همسر به خارج از کشور بروند؟ آیا این مساله کشور بود که جدایی مرد و زن در اتوبوس لغو شود؟ رقیب ما این ها را جمع کرده و تمام پایگاه ما را بر هم زد. نتیجه اختلافات دو طرف این شد که در مجلس هفتم رقیبی مثل آقای ناطق نوری جایگزین ما نشد؛ کسانی جایگزین شدند که اصلا مشخص نبود چه کسانی هستند. احمدی نژاد امروز مشخص نیست کیست و چیست؟ یکسری غلط های را ما مرتکب شدیم. یکسری غلط های را نیز طرف برابر مرتکب شد. نتیجه باختن ما و اصولگرایان شد و کشور در اختیار انسان های بی هویت افتاد. در همان دوره فقط 700 میلیارد دلار منابع کشور هدر رفت. این بزرگترین وقت صنعتی شدن کشور عزیزمان ایران بود که سوخت. هم ما و هم رقبای ما اشتباه کردند. کشور و مردم و نظام ضرر کردند. این نارضایتی ناشی از همین مساله است.

اصلاح‌طلبان باید بابت این که کشور را در اختیار جریانات بی‌هویت قرار دادند،عذرخواهی کنند / مرعشی

مرعشی خاطرنشان کرد: با همه محدودیت هایی که وجود داشته و بد هست، تصمیم گرفته ایم جهت اعتلای کشور عزیزمان ایران در سیاست بمانیم؛ اگر این تصمیم ماست، باید لوازم آن را بپذیریم. اگر روی من حساسیت وجود دارد، باید آن را بپذیریم و اصرار نکنیم. ما امروز به عنوان اصلاح طلبان محدود هستیم ولی نیرو زیاد داریم. نیروی لایزال مردمی پشت سر ماست و می توانیم سراغ شخصیت های تازه برویم. مگر قرار است هر لحظه یک نفر باشد. به هیچ عنوان نباید خسته و ناامید شویم. هر چه محدود شویم، باز هم در سیاست خواهیم ماند. تنها راه کشور سیاست ورزی و اصلاح هست؛ البته ممکن است فضا جهت ما سخت و سخت باشد ولی باید بمانیم. باید الگوی رفتاری مرحوم هاشمی را برگزینیم.

وی با بیان اینکه باید بدون تعصب غلط های خویش را بپذیریم، عنوان کرد: فقط شورای نگهبان، سپاه، بسیج و اصولگرایان افراطی اشتباه نکرده اند؛ ما نیز اشتباه کرده ایم. مملکت توان غلط های پی در پی ما و آن ها را ندارد. ما می توانیم اصولگرایان را در اداره و حل پرسشها بسیاری از بخش های مهم کشور همراه کنیم. بخش های مهمی از این نظام علاقه مند به بازآفرینی است تا مردم دوباره در صحنه باشد. این مساله ای است که نباید جناحی شود؛ بلکه باید به صورت ملی مطرح شود.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs