از اوباما آمریکا اوباما برج ترامپ باراک اوباما

از: اوباما آمریکا اوباما برج ترامپ باراک اوباما دونالد ترامپ ریاست جمهوری مراسم تحلیف ترامپ

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات فوتبال مال کریمی‌هاست / هاشمی‌ نسب

علی کریمی بعد از آخر بازی با استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران از دو پیشکسوت فوتبال حرف زد که با او صحبت‌هایی در خصوص اتفاقات اخیر داشته‌اند. یکی خداداد عزیزی و

فوتبال مال کریمی‌هاست / هاشمی‌ نسب

هاشمی نسب: فوتبال مال کریمی هاست

عبارات مهم : ایران

علی کریمی بعد از آخر بازی با استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران از دو پیشکسوت فوتبال حرف زد که با او صحبت هایی در خصوص اتفاقات اخیر داشته اند. یکی خداداد عزیزی و دیگر مهدی هاشمی نسب که هرکدام جداگانه با جادوگر فوتبال کشور عزیزمان ایران گفت وگو کرده اند.
به گزارش خبر ورزشی، به همین بهانه سراغ مهدی هاشمی نسب رفتیم که ببینیم بین او و علی کریمی چه گذشته است.

علی کریمی در مواجهه با خبرنگاران و بعد از بازی استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران و سپیدرود اسم شما را آورد. با او تلفنی حرف زده بودید؟

فوتبال مال کریمی‌هاست / هاشمی‌ نسب

نه، قبل از بازی سپیدرود رشت و استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران رفته بودم هتل المپیک جهت سونا و استخر که اتفاقی علی کریمی را در هتل دیدم و حدود 7، 8 دقیقه ای گپ زدیم.

در رابطه با همین اتفاقات و انتقادات اخیرش؟

در این خصوص خیلی کم صحبت کردیم و زیاد راجع به خود علی و تیمش حرف زدیم.

علی کریمی بعد از آخر بازی با استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران از دو پیشکسوت فوتبال حرف زد که با او صحبت‌هایی در خصوص اتفاقات اخیر داشته‌اند. یکی خداداد عزیزی و

ولی علی کریمی به خبرنگاران می گفت مهدی هاشمی نسب یک اصطلاحی دارد که می گوید «تا تهش می روم» و من هم می خواهم تا ته این ماجرا بروم!

من فقط به علی گفتم مراقب آرامش خودش، خانواده اش و فرزند هایش باشد. این پرسشها هر لحظه در فوتبال بوده و است و به این زودی ها هم حل نخواهد شد. فقط در همین حد با او صحبت کردم.

موافق انتقادات علی کریمی هستید یا نه؟

خیلی از حرف های علی درست هست. شک نکنید حرف حق را می زند. اگر ناحق می گفت، حرف هایش خریداری نداشت ولی می بینید که اغلب مردم از کریمی حمایت کرده اند و همین نشان دهنده حقانیت اوست.

فوتبال مال کریمی‌هاست / هاشمی‌ نسب

ولی بعضی ها معتقدند علی کریمی با این حرف ها با آینده مربیگری خود بازی می کند. نظر شما چیست؟

هرکس یک جور و یک شکلی زندگی می کند. علی کریمی این جوری است و نمی تواند رنگ عوض کند یا مصلحت اندیش باشد. خب بقیه سکوت کنند. آنهایی که نمی توانند مثل علی کریمی حرف بزنند یا انتقاد کنند، سکوت کنند. شاید مصلحت آنها در همین سکوت باشد.

علی کریمی بعد از آخر بازی با استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران از دو پیشکسوت فوتبال حرف زد که با او صحبت‌هایی در خصوص اتفاقات اخیر داشته‌اند. یکی خداداد عزیزی و

چند نفر در این فوتبال می شناسی که مثل علی کریمی باشند؟

تعدادشان خیلی زیاد نیست. علی دایی، خداداد عزیزی، خدا بیامرز ناصر حجازی، محمد مایلی کهن و به هر حال یک چندتایی هستند که به خاطر منافع شخصی چشم خود را به روی حقایق نمی بندند. علی کریمی هم این گونه است.

خود شما هم در دوران بازی این گونه بودید و خیلی هم ضرر کردید. این طور نیست؟

فوتبال مال کریمی‌هاست / هاشمی‌ نسب

من که جلوی این بزرگان عددی نیستم!

تعارف می کنید. به هر حال یک زمانی مهدی هاشمی نسب بمب نقل و انتقالاتی فوتبال کشور عزیزمان ایران بود که…

نه بابا! خودم را با علی کریمی و بزرگانی که اسم آوردم، هرگز مقایسه نکرده و نمی کنم. به شخصه اعتقاد دارم این فوتبال آن قدر ارزش ندارد که به خاطرش یکسری حقایق را پنهان کنیم و نادیده بگیریم. حالا هرکس به اندازه خودش نقد یا سکوت می کند. علی کریمی در فوتبال کشور عزیزمان ایران جایگاه و محبوبیت خاص ای دارد و راحت می تواند حرفش را بزند که می زند.

او در دوران بازی هم همین طور بود. از دوران همبازی بودن با علی کریمی جهت مان می گویید؟

بله، به هر حال علی کریمی هر لحظه همین جوری بود. حرفش را می زد و با کسی رودربایستی نداشت.

اگر اشتباه نکنیم تقریباً همزمان به عضویت تیم پرسپولیس درآمدید؟

بله، البته من چند ماهی سریعتر پیراهن پرسپولیس را پوشیدم و یک جورهایی سریعتر کتک خوردم! (می خندد)

چه شد؟!

درست شنیدید سریعتر کتک خوردم! آن وقت هر بازیکن جدیدی که به عضویت پرسپولیس درمی آمد بقیه بازیکنان باتجربه او را در تمرینات می زدند که حواسش را جمع کند و بداند کجا آمده هست. یادم نمی رود روزهای اول که به پرسپولیس رفته بودم، چپ و راست مرا در تمرینات می زدند.

چه کسی؟ نادر محمدخانی؟!

هم آقانادر و هم بقیه! به هر حال باید من جوان می دانستم که پیراهن پرسپولیس را پوشیده ام. بعد از مدتی علی کریمی پرسپولیسی شد و دیگر کسی مرا نزد و همگی علی را می زدیم. (دوباره می خندد)

این عنوان را از زبان خود علی کریمی هم شنیده بودیم!

بله، این رسم یا قانون تیم پرسپولیس در آن دوران بود.

بابت آن پرسشها ناراحتید؟

نه، اصلاً و ابداً! همان کتک زدن ها در تمرینات باعث می شد من جوان اتوماتیک وار بدانم احمدرضا عابدزاده، احمدآقاست. یا نادر محمدخانی، آقانادر و حرمت ها را حفظ کنم. الان یک جوان 18 یا 19 ساله خودش را گم می کند و فکر می کند مارادوناست! آن وقت که این طور نبود. هرکس جایگاه و اندازه خودش را می آشنایی و پایش را از گلیم خود درازتر نمی کرد.

بهروز رهبری فرد از تکنیک ناب و دریبل های علی کریمی در روزهای اولی که به پرسپولیس آمده بود خیلی تعریف می کرد. شما خاطره ای دارید؟

علی کریمی از همان اول نشان داد اعجوبه هست. مثل آب خوردن دریبل می زد و تکنیک فوق العاده ای داشت. سر مسابقه های تیم امید محروم شد، همه ما جهت بازگشت علی لحظه شماری می کردیم.

علی کریمی گفته است که نمی خواهد در فوتبال بماند. آیا با این حرف او موافقید؟

خودش بهتر می داند بماند یا برود. کسی نمی تواند جهت علی تعیین وظیفه کند. فوتبال مال کریمی هاست. کسان دیگر باید بروند یا تلاش کنند که در این فوتبال بمانند. این نظر من هست، البته!

بسیار خوب، راستی ماجرای پژمان جمشیدی را دیدید یا شنیدید؟

خیلی ناراحت شدم. خیلی خیلی ناراحت شدم. باور نمی کردم عده ای جماعت سینمایی این قدر حسود و تنگ نظر باشند.

البته اغلب آن کسانی که به پژمان جمشیدی و نامزد شدن او جهت عالی ترین نقش مکمل مرد خندیدند، خبرنگاران سینمایی بودند.

چه بدتر! متأسفانه مردها ادعای روشنفکری و باسواد بودن دارند ولی از روشنفکری فقط لباس های مارک دار پوشیدن یا موبلند کردن و از پشت بستن را بلدند. اتفاق خیلی زشتی بود.

چه توصیه ای به پژمان جمشیدی دارید؟

به کوری چشم حسودان با همین قدرت در سینما و تلویزیون ادامه بدهد و تلاش کند از این هم بهتر باشد. پژمان نباید جلوی این آدم ها کم بیاورد. او یک ورزشکار و فوتبالیستی است که جلوی 100 هزار نفر بازی کرده است و مطمئن هستم جلوی 10 نفر یا 100 نفر مدعی فرهنگ کم نمی آورد!

واژه های کلیدی: ایران | فوتبال | استقلال | پرسپولیس | علی کریمی | پرسپولیس | فوتبالیست | مهدی هاشمی | پژمان جمشیدی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs